BEYLİKDÜZÜ 21 °C
En Düşük 15 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Hangi illerde okullar tatil?

Hangi illerde okullar tatil?

07 Mart 2011 10:37 PazartesiKarın yağışını belki de en çok onlar bekliyor... İşte kar tatili olan iller...

 

Kar İstanbul'u da etkisi altına aldı. Ankara'da ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşler bugün de tatil. İstanbul'dan ise şimdilik tatil haberi gelmedi.  Peki diğer illerde durum nasıl?

İşte kar tatili olan diğer iller;

BALIKESİR

Balıkesir'de okullar Balıkesir ve merkeze bağlı köylere bir gün, Bandırma ve Susurluk'ta 2'şer gün tatil edildi. Sabah saatlerinde şehir merkezindeki okullara gelen öğrenciler geri dönerken, bazıları da okulun önünde kar topu oynadı.

SAKARYA

Sakarya'nın Hendek, Akyazı, Geyve ve Taraklı ilçelerine bağlı köylerde okullar kar nedeniyle 2 gün tatil edildi. Sakarya Vaylisi Mustafa Büyük, bu köy okullarının bugün ve yarın tatil edildiğini açıklarken, Kocaali İlçesi'ne bağlı köy okullarının ise sadece bugün için tatil edildiğini, meteorolojik verilere göre durumun yeniden değerlendirilebileceğini bildildi.

BOLU

Bolu Valiliği, bu sabah Bolu merkez ve ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim yapılan okulları 2 gün tatil ederken, Düzce merkez, Akçakoca ve Gölyaka'da taşımalı sistemle eğitim yapılan, diğer ilçelerde ise tüm okullar 1 gün tatil edildi.

ORDU- ÇORUM

Ordu Ünye, İkizce ve Çaybaşı'da bir gün, Akkuş'ta ise 2 gün okullar tatil edildi.
Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde bir gün, Oğuzlar İlçesi'nde de 2 gün okullar tatil edildi.

KOCAELİ'DE SINAVLAR İPTAL

Kocaeli'de olumsuz hava koşulları nedeniyle ilköğretim okulları 7 ve 8'inci sınıfların SBS'ye hazırlanması amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde yarın yapılması gereken sınav bir hafta sonraya ertelendi.

NİĞDE

Niğde Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, gece başlayan ve etkisini arttırarak devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi, tüm ilçeler ile bağlı belde ve köylerde okulların bugün 1 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı. Ulukışla İlçesi'nde ise okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

KONYA

Konya'nın Bozkır ilçesinde, kar yağışı nedeniyle verilen 1 günlük kar tatili ilköğretim öğrencileri için 1 gün daha uzatıldı.

 

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (80744) defa okunmuştur.

ETİKETLER

kar - tatil - türkiye

- GALERİLERİ

- HABERLERİ